از کدهای USSD یا «یو‌اس‌اس‌دی» (Unstructured Supplementary Service Data) به عنوان یکی از ابزارهای موثر می‌توان برای بسیاری از کاربردهای کسب و کار استفاده کرد. علاوه بر بررسی اصالت محصول، چندین کاربرد دیگر نیز وجود دارد که می‌توانند به شرکت‌ها و کسب و کارها کمک کنند.

کد USSD

بررسی اصالت محصولات و خدمات

یکی از پرکاربردترین استفاده‌های کدهای USSD، بررسی اصالت کالا و خدمات است. با درج کدهای منحصر به فرد روی محصولات خود و درج یک شماره‌ی USSD روی آن‌ها می‌توانید امکان بررسی اصالت کالای خود را برای مشتریان فراهم کنید. همچنین هنگامی که این مشتریان اصالت محصول را بررسی می‌کنند،‌ شماره‌ی موبایل آن‌ها با کد محصولی که خریداری کرده‌اند در اختیار شما قرار می‌گیرد و می‌توانید با استفاده از آن خدمات پس از فروش موثرتر و مراجعه‌ی معکوس برای پشتیبانی محصولات و خدمات به آن‌ها را ارائه نمایید.

آگاهی بخشی به مشتریان

هنگامی که مشتریان شما از طریق کدهای USSD اطلاعات لحظه‌ای مرتبط با کسب و کار و محصولاتتان را دریافت کنند، شماره موبایل و خدماتی که دریافت کردند در اختیار شما قرار می‌گیرد و در آینده با استفاده از سیستم‌های پیامک یا سایر روش‌های ارتباطی دیگر می‌توانید اطلاعات مفید و مورد نیازشان را در سریع‌ترین زمان ممکن در اختیارشان قرار دهید.

استعلام قیمت

اگر محصولات شما قیمت لحظه‌ای دارند، کدهای USSD روشی مناسب برای استعلام قیمت توسط مشتریان شماست تا بتوانند در فروش مجدد یا سفارش محصول اطلاعات به‌روز و دقیق در اختیار داشته باشند.

سفارش محصول

امکان سفارش محصولات و خدمات شما به طور محدود از طریق کدهای USSD امکان پذیر است. با توجه به اینکه شماره موبایل درخواست‌دهنده همیشه در دسترس است، بخشی از فرآیند سفارش‌گیری که احراز هویت باشد، در این روش وجود ندارد و سفارش محصولات خاص و محدود می‌تواند از طریق این کدها به انجام برسد.

خدمات پس از فروش

تنوع زیادی از خدمات پس از فروش کالاها و مصولات شرکت یا کسب و کار شما می‌تواند از طریق این کدها به انجام برسد. برای مثال فعالیت‌هایی شامل پیگیری درخواست‌ها و سفارش‌ها، وضعیت مالی مشتریان، درخواست پشتیبانی و خدمات و سایر درخواست‌هایی که در گذشته به صورت تلفنی انجام می‌شده‌اند می‌تواند از طریق کدهای USSD با سرعت به انجام برسند.

آیا به راه‌اندازی کدهای USSD برای کسب و کارتان می‌اندیشید ؟

برای مشاوره و راه‌اندازی کدهای USSD سفارشی مطابق نیازهای سازمانی که دارید، کافی است با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *