از نظر فنی امکان دریافت شماره کارت و رمز دوم جهت پرداخت از طریق کدهای USSD امکان‌پذیر است ولی با توجه به اینکه ارسال و دریافت اطلاعات در بستر USSD رمزنشده است، این اطلاعات در صورت شنود توسط افراد غیرمجاز می‌تواند مشکلات امنیتی برای شما ایجاد نماید.

به همین دلیل محدودیت‌های زیادی به صورت جزئی یا کلی برای پرداخت از طریق USSD وجود دارد. این محدودیت‌ها می‌تواند شامل محدودیت مبلغ، ارتباط شماره کارت با شماره‌ی صاحب خط موبایل یا ممنوعیت پرداخت به طور کلی باشد.

راه حل پرداخت از طریق USSD

به طور کلی با توجه به مواردی که گفته شد، برنامه‌ریزی برای دریافت وجه از طریق USSD روش مناسبی نیست و باید روش‌های جایگزین برای دریافت وجه در نظر گرفته شود.

یکی از روش‌های متداول برای دریافت وجه، ساخت یک لینک آنلاین برای دریافت مبلغ مشخص از کاربری است که سفارشی را از طریق USSD ثبت کرده است. این روش نیازمند دسترسی به اینترنت است و اگر مخاطب به اینترنت دسترسی نداشته باشد، نمی‌تواند پرداخت خود را نهایی کند.

روش دوم که برای سرویس‌های پر مخاطب و با مبالغ کوچک امکان‌پذیر است، ایجاد یک کیف پول مجازی در سایت است که کاربران پیش از ارسال درخواست به USSD مبلغی در این کیف پول ذخیره کنند و در زمان‌هایی که به اینترنت دسترسی ندارند، مبالغ مورد نظر خود را از این کیف پول کسر کنند.

و در نهایت روش آخر می‌تواند اعلام شماره کارت از طریق پیامک جهت واریز سنتی مبالغ برای پرداخت مبلغ سفارش‌های ارسالی از طریق USSD است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *